Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa » Aktualności

03.11.2015 Schron bojowy przy ul. Skrzetuskiego odnowiony
03.11.2015 Schron bojowy przy ul. Skrzetuskiego odnowiony

Schron przy ul. Skrzetuskiego ponownie odnowiony! O fakcie dewastacji odrestaurowanego w tym roku schronu, informowaliśmy 26 października na łamach naszego profilu na Facebooku. Przypomnijmy, nieznany wandal pomazał schron, używając przy tym m.in. nazwy Klubu - Rakowa Częstochowa. Zgodnie z zapowiedziami, w ostatnią sobotę Kibice Rakowa Częstochowa wzięli sprawy w swoje ręce i odnowili schron bojowy przy ul. Skrzetuskiego. Cała sytuacja była także okazją do popularyzacji historii walk 7 Dywizji Piechoty w obronie Częstochowy we wrześniu 1939 roku wśród sympatyków Rakowa. Dziękujemy za wzorową postawę i szybką reakcję!

 

Informację o dewastacji otrzymaliśmy od jednego z naszych fanów, a cała sytuacja wywołała falę oburzenia, więcej na:

 

https://www.facebook.com/SHReduta/photos/a.218226918235537.55656.173864712671758/959874367404118/?type=3&theater

 

Odpowiedzią na fakt dewastacji, było natychmiastowe oświadczenie Zarządu SK Wieczny Raków:

 

"W imieniu SK "Wieczny Raków", pragnę wyrazić ubolewanie i przeprosić za incydent, którego dopuścił się kibic Rakowa a raczej podająca się za kibica Naszego Klubu osoba.

 

Chciałbym podkreślić, że prawdziwy kibic Rakowa, który uczestniczy aktywnie w życiu Klubu i naszego Stowarzyszenia, nigdy nie dopuściłby się takiego aktu wandalizmu w miejscu, w którym przelana została krew w obronie naszej Ojczyzny.

 

Od wielu lat staramy się pielęgnować pamięć o Polskich Bohaterach i datach ważnych dla naszej Ojczyzny, wśród naszych kibiców. Dlatego też, tym bardziej jest nam przykro, że nazwa Naszego Klubu pojawia się w takim miejscu i w takich okolicznościach.

 

Pragnę również poinformować, że kibice Rakowa własnymi siłami i środkami przywrócą ten schron bojowy do stanu poprzedniego.

 

Rafał Kula

Członek zarządu SK Wieczny Raków"

 

Wzorowa postawa i szybkie działanie członków Stowarzyszenia Kibiców Wieczny Raków, przywróciło schron do pierwotnego stanu, więcej na:

 

http://www.rakow.com.pl/archives/10520