Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa » Aktualności

13.03.2016 Reduta kuźnią kadr Wojska Polskiego
13.03.2016 Reduta kuźnią kadr Wojska Polskiego

Jak zapewne część z Państwa wie, przy okazji różnego rodzaju uroczystości, świąt lub organizowanych wydarzeń, nasze Stowarzyszenie regularnie współpracuje ze współczesnym Wojskiem Polskim, w tym m.in. z Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca, a od 2015 roku także z 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną z Międzyrzecza. Mało kto jednak wie, że Stowarzyszenie jest także całkiem realną i efektywną kuźnią przyszłych żołnierzy i kadr Wojska Polskiego. Na dzień dzisiejszy, bezpośrednio z szeregów naszego Stowarzyszenia, w szeregi Wojska Polskiego wstąpiło już trzech naszych kolegów w tym: Szymon Gworys, służący w 18 Bielskim Batalionie Powietrznodesantowym, Filip Strąk, kształcący się obecnie w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. T. Kościuszki we Wrocławiu oraz Przemysław Kulej służący w 1 Batalionie Czołgów w Żurawicy. Choć nieco żal nam rozstania z kolegami, to jednak bez wątpienia odczuwamy dużą satysfakcję, że poprzez kształtowanie charakterów i postaw patriotycznych wśród młodych osób, mamy choć mały wkład w zwiększanie możliwości obronnych naszej Ojczyzny. Pozdrawiamy Naszych żołnierzy!