Dołącz do Nas! » Rekrutacja

Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa: Wskrześ historię 7 Dywizji Piechoty! Dołącz do Nas!

 

 

Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa jest organizacją o charakterze otwartym, dlatego każdy ma możliwość wstąpienia w nasze szeregi. Jednak co zrozumiałe, potencjalny chętny, aby stać się pełnoprawnym członkiem Stowarzyszenia musi spełnić konkretne warunki formalne, ale przede wszystkim musi popierać cele zawarte w naszym statucie. Są one jasno i precyzyjnie określone, podobnie jak metody ich realizacji.

 

Dołączyć do nas mogą zarówno osoby, których pasją jest szeroko rozumiana historia, jak i te, które chciałyby zaangażować się w rekonstrukcję historyczną. Oferujemy szeroki wachlarz działań - od działalności naukowej, edukacyjnej, eksploracyjnej, renowacyjnej, filmowej, aż po najbardziej efektowną - rekonstrukcję historyczną, w której stawiamy na profesjonalizm i szacunek do munduru przedwojennego Wojska Polskiego.

 

W ramach rekonstrukcji historycznej istnieją dwie sekcje – sekcja 27 Pułku Piechoty oraz sekcja 7 baterii artylerii przeciwlotniczej. Warto dodać, że próba rekonstrukcji działonu polskiej artylerii przeciwlotniczej stanowi ewenement na skalę ogólnopolską i daje niepowtarzalną szansę wcielenia się w żołnierzy tego elitarnego rodzaju broni.

 

Szczegółowe zasady obowiązujące członków oraz minima mundurowe, można znaleźć w działach dotyczących poszczególnych sekcji. Zamieszczono tam także podstawowe informacje na temat odtwarzanych jednostek oraz ich wyposażenia.

 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na poniższe adresy:

 

adamkurus@wp.pl
jakub.krupop@gmail.com

 

W momencie wyrażenia chęci wstąpienia w nasze szeregi, kandydat zostanie zobowiązany do zapoznania się z naszym statutem. W przypadku pełnej akceptacji celów w nim zawartych, otrzyma on do wypełnienia deklarację członkowską, którą należy złożyć na ręce Zarządu Stowarzyszenia. Zgodnie ze statutem, kandydatowi zostaje przydzielona osoba wprowadzająca, którą może zostać jedynie członek zwyczajny Stowarzyszenia. Składa on swój podpis pod deklaracją członkowską, stając się jednocześnie opiekunem kandydata w trakcie okresu próbnego. Następnie, po pomyślnym zatwierdzeniu deklaracji uchwałą Zarządu lub Walnego Zebrania, kandydat zostaje przyjęty na roczny okres próbny, który rozpoczyna się w dniu podjęcia wspomnianej uchwały. W okresie kandydackim, osoba starająca się o przyjęcie w nasze szeregi, zobowiązana jest do aktywnego uczestnictwa w naszych działaniach oraz zaangażowania w realizację celów statutowych Stowarzyszenia. W momencie zakończenia okresu kandydackiego, wpływ na decyzję o przyjęciu bądź nie przyjęciu kandydata w poczet członków, będzie miała ocena jego ogólnej postawy podczas rocznego okresu próbnego. Osoby wstępujące do poszczególnych sekcji rekonstrukcji historycznej, zobowiązane są także do ścisłego przestrzegania regulaminów w nich obowiązujących.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0